Jaunatne: SK “Amber” panākums; U19 čempionātā +19

Nedēļas nogalē aizvadītas divas spēles U19 telpu futbola čempionātā, bet Ādažos satikās sešas 2005. gada dzimušo sacensību “B” grupas komandas.

U19 turnīrā Talsi/FK “Laidze” uzņēma TFK “Salaspils”, bet TFK “Rēzekne”/RFA izbraukumā tikās ar citu Salaspils vienību SK “Kengaroos”. Ja “Salaspils” komanda 1. līgas turnīrā prata atspēlēt trīs vārtu deficītu un svinēt laimīgu uzvaru, tad U19 čempionātā notika tieši pretējais. Mačā pret Talsiem otrā puslaika vidū salaspilieši atradās vadībā ar 4:1, taču nepilnu 10 minūšu laikā ielaida septiņus (!) vārtus un piedzīvoja zaudējumu ar 5:8. Četrus vārtus kurzemnieku rindās sasita Kārlis Paegle, kamēr “Salaspils” komandā ar diviem precīziem sitieniem atzīmējās Makars Siņakovs. Par U19 čempionāta līderiem kļuva “Rēzekne”/RFA komanda, kas 16. decembrī ar 20:1 iznīcināja SK “Kengaroos” komandu. Pirmo puslaiku rēzeknieši pabeidza 9:0 vadībā, bet savus vienīgos vārtus salaspilieši guva pie rezultāta 0:19. Piecus vārtus uzvarētāju rindās guva Žanuels Skopenko, bet četri goli Virslīgas komandas spēlētājam Pēterim Ivenkovam.

Tikmēr Ādažos satikās 2005. gada dzimušo jauniešu čempionāta “B” grupas komandas. Sešu komandu turnīrā uzvaru izcīnīja SK “Amber”, kas spraigā cīņā par zeltu pieveica Valmieras FC “Gauja” puišus. Trešās vietas liktenis izšķīrās FK “Ādaži”/”Leevon” un SK “Super Nova” savstarpējā duelī, kur panākumu svinēja mājinieku komanda. 5. vietā finišēja FK “Veina” (Koknese)/FC “Petrow”, bet 6. pozīcijā ierindojās TFK “Rēzekne Juniors”. Par sacensību labāko vārtu guvēju kļuva uzvarētāju komandas spēlētājs Vladimirs Kostigovs, bet labākā vārtsarga gods sudraba medaļas ieguvējam Ralfam Risevam. Par posma labāko spēlētāju tika atzīts mājinieku komandas spēlētājs Rafaels Lūsis.

26. decembris, 2021

Aleksandrs Štekeļs

Sadarbības partneri